NAR GOURMET

NAR GOURMET, ANADOLU’NUN EŞSİZ ZEYTİNYAĞLARI İÇİN ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ’NE GELDİ “Anadolu Zeytinyağları Projesi” ile Anadolu’...
NAR GOURMET, ANADOLU’NUN EŞSİZ ZEYTİNYAĞLARI
İÇİN ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ’NE GELDİ

“Anadolu Zeytinyağları Projesi” ile Anadolu’nun en değerli zeytinyağlarını Türkiye’ye ve dünyaya sunan NAR GOURMET’in yolu Özyeğin Üniversitesi’ne düştü.

Anadolu’nun doğal bölgesel ürünlerini, saflığını ve niteliğini özenle koruyup değer katarak geleneksel yöntemlerle üreten NAR GOURMET, “Anadolu Zeytinyağları Projesi”ni sonuçlandırdı. NAR GOURMET, Proje kapsamında Mersin, Antakya, Gaziantep, Antalya, Ayvalık ve Manisa'dan sonra; fabrikayı tarlaya taşıyarak kusursuz natürel sızma zeytinyağı çeşitleri üretmeyi hedeflediği Mobil Zeytinyağı Tır'ı ile Özyeğin Üniversitesi’ne geldi. 

Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı  öğrencilerinin hazırladığı aperatifler ve zeytinyağı tadım uzmanlarının verdiği tadım eğitimi ile birlikte Mobil zeytinyağı sıkım makinesinin  zeytini işleyerek anında tadılabildiği bu özel deneyim heyecanla karşılandı.


Fabrikayı tarlaya taşıyan kusursuz natürel zeytinyağı üretimi
Yöresinde, tam zamanında tek tek elle toplanan zeytinlerden soğuk sıkım tekniğiyle aynı gün damıtılan eşsiz tatlar, dünyanın en saygın ödül organizasyonlarından aldığı birinciliklerle, zeytinyağının anavatanı Anadolu'nun uluslararası alanda yeniden keşfedilmesine katkıda bulunuyor.

Proje kapsamında, İtalya’da özel olarak üretilen zeytinyağı sıkım makinesini Türkiye’de mobil olarak hizmete sokan NAR GOURMET, bu hasat döneminde de Anadolu’nun en değerli zeytinyağlarını Türkiye’ye ve dünyaya sundu. Yöresel çeşitlere ait meyveleri kendi ekolojisinde hasat edildikten sonra iki saat içinde işleyen NAR GOURMET, fabrikayı tarlaya taşıyarak kusursuz naturel sızma zeytinyağı üretiminde öncü olmayı sürdürüyor.

Sanayi Bakanlığı işbirliğinde ve Ankara Üniversitesi’nin bilimsel ve teknik desteği ile hayata geçen proje ile yöresel çeşitlere ait meyveleri kendi ekolojisinde hasat edildikten sonra iki saat içinde işleyen NAR GOURMET, fabrikayı tarlaya taşıyarak kusursuz natürel sızma zeytinyağı üretiminde bulunmaya devam ediyor.

Yeni hasat döneminde; Mardin Halhalı, Kilis, Hatay Savrani, Mersin Sarıulak, Mersin Silifke, Antalya Tavşan Yüreği, Antalya Beylik, Muğla Memecik, Aydın Memecik, Manisa Uslu ve Balıkesir Ayvalık zeytinyağlarının lezzet sofralarındaki yerini alması hedefleniyor.

NAR GOURMET Genel Müdürü Samir Bayraktar, hem Türkiye hem de dünyada büyük ilgi ve değer gören “Anadolu Zeytinyağları Projesi” ile Özyeğin Üniversitesi’ne de gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Türkiye'nin en yenilikçi ve girişimci üniversitelerinden biri olan Özyeğin Üniversitesi’nin  öğrenci ve öğretim üyeleri ile bir arada olup karşılıklı fayda ve değer sağlayan bir projenin içinde olmaktan dolayı çok sevinçliyiz. Özyeğin Üniversitesi’nin  gastronomi ve mutfak sanatları konusundaki çalışmalarını heeycanla takip ediyor,  ülkemiz geleceğine sundukları bu değerli çalışmaları için teşekkür ediyoruz.

NAR GOURMET olarak bizler de zeytinin anavatanı Anadolu’nun zengin gen kaynaklarını açığa çıkarmaya ve  eşsiz zeytinyağı türlerini dünyaya sunmaya devam edeceğiz. Bu proje ile ülkemizin butik zeytinyağı üretimi yapılan zeytin çeşitlerine yöresel çeşitlerin de katılmasına, bunların yurt içi ve dışında aldıkları ödüller ile özellikle ülkemizin tanıtımına ve ihracatına katkı sağlamayı sürdüreceğiz.”

Anadolu Zeytinyağları’nın Ulusal ve Uluslararası Ödülleri
Anadolu Koleksiyonu’nun Antalya Beylik ve Antalya Tavşan Yüreği çeşitleri, Milano’da düzenlenen Monocultivar Olive Oil Expo2015’te ALTIN ödüle layık görüldü.

NAR GOURMET, dünyanın en büyük zeytinyağı üreticisi ülkeleri arasında yer alan İtalya’da düzenlenen ve zeytinyağı kalitesinde üstün fark yaratan üretici firmaların onurlandırıldığı Dinasty of the Year ödülünün de sahibi oldu.

Antalya Tavşan Yüreği Natürel Sızma Zeytinyağı, zeytinyağı konusunda dünyanın en önemli organizasyonlarından olan 2015 New York Uluslararası Zeytinyağı Yarışması (NYIOOC)’nda Altın Madalya'nın sahibi olmasının yanı sıra, Antalya Tavşan Yüreği ile Beylik Zeytinyağı Çeşitleri, Zeytin Dostu Derneği 8. Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda Altın Madalya ödülüne değer bulundu.

Nar Gourmet Hakkında:
Anadolu'nun doğal ve bölgesel ürünlerini geleneksel yöntemlere bağlı kalarak 2007 yılından bu yana üreten Nar Gourmet; soğuk sıkım natürel sızma zeytinyağlarından mevsimsel reçel ve marmelatlara, organik sirke, ekşi, pekmez, baharat, çaylardan kuru meyve, geleneksel şekerlemelerden akide ve lokuma geniş ürün yelpazesine sahiptir.
Türkiye’de hedeflenmiş satış kanallarında ürünlerini 600 üzeri satış noktasında tüketici ile buluşturan Nar Gourmet, mevcut satış noktalarında derinleşmeye ve doğal ürünler pazarında özellikle reçel ve marmelat ile zeytinyağı kategorilerinde, kendi segmentinde liderliği hedeflemektedir. İlk olarak 2013 yılında, başta ABD olmak üzere başlamış olan ihracat, Kanada, Japonya, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya’ya gerçekleşmektedir. ABD’de ürün çeşitliliği ve kalitesi ile tercih edilen Nar Gourmet Inc, NY’da sayısı 50’yi bulan özel satış noktasında tüketiciye ulaşıyor.
Başta, ITQI (International Taste and Quality Institute) Üstün Lezzet Ödülü gibi uluslararası yarışmalarda altın yıldız kazanan Reçel ve Marmelat ürün grubu; ulusal kalite yarışmalarının yanı sıra NYIOOC (New York International Olive Oil Competition), Milano Monocultivar Olive Oil Expo2015, Olive Japan, Olive China, Flos Olei gibi dünyanın en prestijli uluslararası zeytinyağı kalite yarışmalarında altın madalya kazanan Zeytinyağları olmak üzere, Nar Gourmet’nin zengin ürün yelpazesi içinde toplam 13 kategoride 350 çeşit ürün yer almaktadır. Nar Gourmet, ürün gamını inovatif lezzetlerle yenilikçi bir anlayış içerisinde genişletmektedir.

 Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı öğrencilerinin hazırladığı aperatifleri tattık.DAHA FAZLA LEZZET

zeytinyağı 8493232703706064573

Yorum Gönder

emo-but-icon

.........

SOSYAL MEDYA

Image and video hosting by TinyPic

Paylaşalım..

facebook twitter google+ youtube

FACEBOOK SAYFAMIZ

Popüler Yayınlar

Email Takip

Translate

item