CRANBERRY VE PİKAN

CRANBERRY VE PİKAN Sağlıklı beslenmede yeni ürünler; Cranberry ve Pikan Ocean Spray ve US Pecans  tarafından 28 Ekim 2014 tar...CRANBERRY VE PİKAN

Sağlıklı beslenmede yeni ürünler; Cranberry ve Pikan

Ocean Spray ve US Pecans  tarafından 28 Ekim 2014 tarihinde Radisson Blu Hotel’de düzenlenen etkinlikte, Cranberry ve Pikan’ın sağlık ve beslenme avantajları ile mutfaklardaki çok yönlü kullanımı ele alındı.
Cranberry’nin üretimiyle ilgili bilgiler veren Ocean Spray İş Geliştirme Müdürü Biliana Mihaylova, son derece sağlıklı bir ürün olan Cranberry’nin Türkiye’de her geçen gün daha fazla sevildiğini ve hem çerez olarak hem de mutfaklardaki kullanımının arttığını söyledi. Toplantıda pikan’ın kuruyemişler içerisinde eşsiz bir antioksidan olduğu belirtilirken, Türkiye’de henüz yeterince bilinmediği, ancak dünya mutfaklarında çok geniş bir kullanımı olduğuna değinildi.
Konuşmaların ardından Executive Chef Fikret Özdemir gerçekleştirdiği pişirme gösterisinde, mutfaklarda cranberry ve pikan ürünlerini nasıl kullandıklarını yaptığı tariflerle anlattı. Ürünlerin her geçen gün otel müşterileri tarafından daha fazla talep edildiğini belirten Özdemir, cranberry ve pikanın hem sağlıklı hem de tüm yemeklerle uyum gösterebilecek lezzette olduğunu söyledi.

Mutfaklarda neden Cranberry kullanmalıyız

Cranberry, yağ, kolesterol, suni aroma, koruyucu madde veya trans-yağ içermiyor. Cranberry’nin içinde bulunan maddeler bakterilerin idrar yollarına tutunmasını engelleyici özelliklere sahip. Bu durum bitkinin geleneksel olarak idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılmasını sağıyor. Cranberry’nin faydaları araştırmalara ve yazılı kanıtlara dayanıyor. Beslenme düzeninize daha fazla meyve eklemek ya da sağlıklı atıştırmalıklarınızı artırmak istiyorsanız, cranberry tüm vücuda sağladığı faydalarla sıra dışı bir yiyecek.

  Ocean Spray İş Geliştirme Müdürü Biliana Mihaylova
 Radisson Blu Hotel  Executive Chef Fikret Özdemir

 Mutfaklarda neden Pikan kullanmalıyız.

Pikan zengin bir enerji kaynağı: 100 gramında 690 kalori var ve sağlık açısından çok önemli olan besin maddeleri, mineral, antioksidan ve vitaminleri içeriyor. Pikan, oleik asit gibi tekli doymamış yağlar bakımından zengin ve mükemmel bir fenolik antioksidan kaynağı. Pikan’ın beslenmeye düzenli olarak dâhil edilmesi, hem toplam hem de LDL veya “kötü kolesterolün” düşürülmesine yardımcı olurken, kandaki HDL veya “iyi kolesterol” seviyelerini yükseltiyor. Yapılan araştırmalar, besleyici lifler, tekli doymamış yağ asitleri ve antioksidanlar açısından zengin Akdeniz beslenme rejiminin, sağlıklı kan lipit profilini destekleyerek koroner arter hastalığı ile inmelerin önlenmesine yardımcı olduğuna işaret ediyor. Pikan, genel antioksidan faaliyetlerine katkıda bulunabilecek, polifenolik antioksidan elajik asit, E vitamini, beta kroten, lutein ve zeaksantin dâhil pek çok fitokimyasal madde açısından da zengin bir kaynak.                                  
CRANBERRY


PİKAN

DAHA FAZLA LEZZET

radisson blu hotel 7939975677999224858

Yorum Gönder

emo-but-icon

.........

SOSYAL MEDYA

Image and video hosting by TinyPic

Paylaşalım..

facebook twitter google+ youtube

FACEBOOK SAYFAMIZ

adnimo1

Popüler Yayınlar

Email Takip

Translate

HOTELLER

item