EŞRAF OSMANLI VE TÜRK MUTFAĞI

EŞRAF OSMANLI VE TÜRK MUTFAĞI  EŞRAF OSMANLI VE TÜRK MUTFAĞI Şık, kaliteli ve Osmanlı Türk Mutfağının en güzel lezzetlerini içere...

EŞRAF OSMANLI VE TÜRK MUTFAĞI EŞRAF OSMANLI VE TÜRK MUTFAĞI
Şık, kaliteli ve Osmanlı Türk Mutfağının en güzel lezzetlerini içeren  nezih bir mekan... Tüm yemekler  ayrı bir şölen... Ailenizle kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için tavsiye ederim...Başlangıçlar, zeytinyağlılar, et yemekleri, pilavlar, tatlılar , içecekler vs. yok böyle bir şey...Bir komposto bu kadar mı nefis olur...Şekersiz ve tamamen doğal...Meyvelerin kendi şekeri ile pişmiş muhteşem renkte bir komposto...
Buradan Eşraf Osmanlı Ve Türk Mutfağı nı inceleyebilirsiniz.Osmanlı ve Türk mutfağının zenginliği, 3 kıtaya yayılan bir devletin bu topraklardaki ve denizlerdeki her türlü besin maddesinden faydalanmasından ve değişik insan topluluklarının beslediği bir kültür mozaiğinden ibaret olmasından ileri gelir.

Osmanlı ve Türk mutfağında beslenmeyle, sağlık arasında yakın bir ilişki vardır. Bu anlayış, Osmanlı'ların da kullandığı geleneksel İslam tıbbından kaynaklanmaktadır. İnsan vücudun da denge lazımdır. Bu dengenin bozulması hastalığa yol açar. Bu dengeyi sağlayanların başında da yiyecek ve içecek gelir. Bu yüzden yıl boyunca beslenme rejimine ihtiyaç vardır. Bu denge her mevsimde değişiklik göstermektedir.

İlkbaharda ve sonbaharda kan yapacak, yazın safrayı, kışın solunum yollarını ve yine sonbaharda sevdayı azaltacak besinler tercih edilmelidir.

İşte Osmanlı ve Türk mutfağının özelliği de bu dengeleri koruyacak yiyecek ve içeceklerle hem lezzetli hem de sağlıklı yemekler sunmasıdır.

Toplumları teşkil eden çeşitli sosyal tabakalar vardır. Bunların başında ise "kentli" ve "taşralı" ikilisi yer alır. Türkiye topraklarında yaşanan coğrafi ve etnik çeşitlilik yemek kültüründe de damak tadında da zenginleştirmeyi beraberinde getirmiştir.

İnancı, kavmi özelliklerin yemek kültürüne katkısının yanı sıra, Türk mutfağındaki sunuş biçimleri, kullanılan etnografik malzemeler, ritüeller Türk mutfağını şekillendiren, çeşitlendiren öğelerdir.

Osmanlı ve Türk mutfağı, dünyanın bu bakımdan sayılı mutfakları arasında yer alır.


Bu muhteşem ve sağlıklı yemek mozaiğini sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

DAHA FAZLA LEZZET

osmanlı mutfağı 8916149868997849749

Yorum Gönder

emo-but-icon

.........

SOSYAL MEDYA

Image and video hosting by TinyPic

Paylaşalım..

facebook twitter google+ youtube

FACEBOOK SAYFAMIZ

Popüler Yayınlar

Email Takip

Translate

item